602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 
Výrobní ekologický program SEKOL®
Kategorie produktů

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

ZEOLIT

Zeolit je přírodní hornina s výjimečnými fyzikálními vlastnostmi vyplývajícími z jeho krystalické struktury. Na jeho povrchu se vytváří dutiny a kanálky, díky kterým zbavuje vodu nečistot i zápachu. Tato jedinečná pórovitá struktura je tvořena trojrozměrnou mřížkou . Sestává z křemičitanových tetraedrů SiO44- navzájem pospojovaných přes atomy kyslíku, přičemž část atomů křemíku je nahrazena atomy hliníku AIO45-. Takto se vytváří charakteristická prostorová konstrukce se značným výskytem dutin, pospojovaných do kanálků, v nichž jsou uloženy kationty kovů nebo molekuly vody.

Tato pro zeolit specifická struktura umožňuje kolonizaci biologicky užitečných nitrifikačních bakterií a lze jej proto využít jako filtrační médium do zahradních jezírek, rybníčků i akvárií a bazénů.

Uplatnění nalezne zeolit i v zahradě a zemědělství, kde zlepšuje kvalitu půdy a tím následně zkvalitňuje prostředí pro pěstovanou zeleninu, květiny, stromy i keře. Snižuje totiž kyselost půdy, zabraňuje vzniku plísní a provzdušňuje ji. Podporuje růst kořenů a udržuje vláhu tak, aby nedošlo k přemokření nebo naopak vyschnutí. Pěstované plodiny si pak mohou z půdy brát vláhu tak, jak potřebují a vy nemusíte zalévat tak často.

Vhodný je i jako podestýlka do kočičích toalet, terárií nebo klecí s drobným ptactvem.

Náš zeolit je těžen na Slovensku a dodáván společností Zeocem, a. s.

Upozornění: Náš zeolit není schválen k vnitřnímu užití u lidí.

Fotografie jsou pouze ilustrační a negarantují barevný odstín dodávky. Zeolit se přirozeně vyskytuje v barvách od béžové až po šedou s modrým nádechem. Barva dodávky se může lehce lišit s každým pytlem. Záleží totiž na aktuálním zdroji, který při těžbě nelze odhadnout ani roztřídit. Garantujeme dodání 100% zeolitu, konkrétní zabarvení garantovat nelze. Děkujeme za pochopení.

bazény

chovatelství

jezírka

zahrada a zemědělství