725 508 959  | Prosíme, volejte pouze v této době: | Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 
Dobroty z Horeckého Dvora
Kategorie produktů

prodej-ovoce 


Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

 kontakt
+420 602 582 224

 
 doprava

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

.

O firmě

Rodinná firma EKOfarMA Horecký Dvůr s.r.o. v roce 2012 s ohledem na historii Horeckého dvora začala zakládat nové ovocné sady, s důrazem na chuťovou rozmanitost postupně dozrávajících odrůd v systému ekologického zemědělství, aby mohlo být nabídnuto jak čerstvé ovoce, tak i produkty z něj.

V roce 2018, když sady začaly vydávat už větší úrodu, přišlo nám jako obrovská škoda jen tak otrhat ovoce a odvézt jej do palírny. Začali jsme tedy ovoce trhat a prodávat přímo ze dvora. Od té doby ovoce, které se neprodá, zpracováváme na křížaly, povidla, džemy nebo z moštujeme. V sadě roste spousta druhů bylin z nichž vyrábíme sirupy. Každým rokem z jara celý sad krásně rozkvete pampeliškou, z té pak vyrábíme pampeliškový sirup (med) podle babiččina receptu. Po té přichází na řadu jitrocel, květ černého bezu, meduňka, máta, lípa, šalvěj, levandule… Také nám tu roste spousta ořešáků, z kterých nabízíme jak natur sušené jádra, tak i ochucené solí. S úspěchem se snažíme na Horeckém Dvoře zpracovat téměř vše, co zde během roku vyroste.

Naše ovoce nese certifikáty:

  • „SISPO“ vystaveno Svaz pro Integrované Systémy Pěstování Ovoce Holovousy
  • „BIO“ o ekologické produkci vystaveno KEZ

Naše výrobky nesou certifikáty:

  • „Dobroty z Horeckého dvora“ ŽELEZNÉ HORY regionální produkt.

Proč naše výrobky nenesou certifikát „BIO“ ?

Bylinky a veškeré ovoce na výrobu, nám rostou na ovocném sadu v režimu ekologického zemědělství – přesto výrobky nejsou označené „BIO“ zebrou jednoduše protože, při výrobě produktů používáme obyčejný bílý cukr. V současné době nám nedává smysl používat při výrobě předražený bio cukr.