602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Septiky - nutnosti před zimou

První říjnové ranní mrazíky nám připomínají, že už se blíží zima a s ní i potřeba připravit některé části zahrady a domácnosti na mrazivé počasí. Před zimním obdobím bychom neměli zapomenout tedy ani na septik.

Ten je vhodné zkontrolovat – prohlédnout celkový stav, zda jsou v pořádku stěny, poklop a zajistit ho proti námraze, aby bylo možné se do něj v případě potřeby dostat i v zimě.

V jednotlivých komorách bychom měli zkontrolovat hladinu kalu, například ponořením dostatečně dlouhé násady. Na ní pak poznáte, jak hluboko se kal nachází. Ten by ideálně v ani jedné z komor neměl vystoupat výš než zhruba 30cm k hladině. Pokud se nachází výš, je vhodné kal odčerpat a s vyvezením moc neotálet, jelikož v zimě může počasí tuto činnost dost znepříjemňovat a komplikovat.

TIP: V nízkých teplotách se obsah septiku rozkládá pomaleji a může se tak stát, že bude nepříjemně cítit. K zamezení nepříjemného zápachu je vhodné používat bakterie Jenor septiky v kombinaci s neutralizátorem zápachu Filona oil.

Související produkty