602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Pro chovatele králíků: Bakterie bojují s vlhkostí v kotci a podporují zdraví.

Chladné počasí v kombinaci s větším množstvím srážek nahrává plísni, která by mohla ohrozit například zvířata v kotcích a chlévech, kde by se jí v aktuálních podmínkách mohlo začít dařit.

Důležitým krokem je samozřejmě dostatečná hygiena i odvětrání chovných prostor, máme pro vás ale ještě jednu možnost, jak život králíkům a dalším chovaným zvířatům v kotcích zpříjemnit a udělat zdravějším.

Bez ohledu na to, jakou používáme podestýlku, drží se v ní ve větší nebo menší míře vlhkost z moči zvířat. Aby ani vespod navlhlá podestýlka nepodporovala vznik plísně, nezapáchala a králíkům se na ní příjemně žilo, doporučujeme vyzkoušet bakteriální přípravek Jalka navržený speciálně pro použití v králíkárnách.
Vlivem působení těchto nepatogenních půdních bakterií dojde k vysušení podestýlky. Ta pak vydrží suchá delší dobu i v králíky oblíbených rozích, které hojně používají k močení.
Není to ale pouze o delší výdrži podestýlky, aniž by delší interval výměny jakkoli ovlivnil komfort v kotci. Bakterie působí komplexně k hygienizaci i ozdravení prostředí. Sušší podestýlka bez čpavkového zápachu je to, čeho si všimneme nejvíce, to, co už ale tolik nevidíme a necítíme, ačkoli to není méně důležité, je právě omezení bujení plísní a patogenů, které by mohly nepříznivě ovlivnit zdraví našich zvířat.

Dejte šanci bakteriím a zkuste se o jejich funkčnosti přesvědčit sami. Jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoli nevhodných vedlejší účinků na životní prostředí nebo k chovaným zvířatům.

Související články
Související produkty