725 508 959  | Prosíme, volejte pouze v této době: | Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Příprava záhonů na sezonu

Blíží se nám takzvaní zmrzlí muži, jejichž data ohraničují čas, kdy většina u nás pěstovaných rostlin ještě nesmí ven kvůli možnému přejití mrazem.
Po těchto dnech od 12. do 14.5. nastává čas pro všechny zahrádkáře. Předpěstované sazeničky je na čase umístit na venkovní stanoviště, parapety a pergoly postupně začínají hýřit barvami a i pár výsevů se ještě dá stihnout.

Než začneme sázet

Rostliny ve výživné půdě a vhodném prostředí prospívají lépe. Než je přemístíme do záhonu nebo zasadíme do truhlíku, můžeme jim přilepšit obohacením substrátu o půdní bioaktivátor. Za ten vám pěstované rostliny rozhodně poděkují bohatým vzhledem a silnější obranyschopností. Budou tak odolnější nejen vůči houbovým chorobám, ale zdravá a silná rostlina lépe odolává i případným škůdcům a dá nám tak více času proti nim zakročit.
Půdní bioaktivátor je vhodný jak pro rostliny pěstované v nádobách, tak do záhonů a políček. Jak rostliny pěstované pro okrasu, tak užitkové rostliny i keře, všem naše Oluska zlepší podmínky k růstu.

Pro ještě lepší výsledky doporučujeme smíchat substrát pro pěstování s vermikulitem.

V závislosti na požadavcích konkrétních rostlin je také možné do záhonu zarýt zeolit, nebo s ním smíchat obsah květináče. Oproti bioaktivátoru, zeolit už není vhodný úplně pro všechny. Měli bychom se jeho použití vyvarovat u kyselomilných rostlin, protože zásadně ovlivňuje kyselost půdy, a to by se jinak spokojeným azalkám nebo rododendronům určitě nelíbilo.

Co ještě vysévat?

Ačkoli na mnoho výsevů je v druhé polovině května už pozdě, něco se ještě dá stihnout. Pozdější výsev ocení především letničky pro okrasu, jako třeba gazánie, povijnice nebo všelichy, ale i některé rychlerostoucí užitkové plodiny svůj růst doženou i bez předpěstování. Na konečné stanoviště nyní můžeme vysévat dýně, melouny i cukety.
Také nastává vhodný čas, aby se do záhonů vrátily cibule gladiolů a hlízy jiřinek, begónií a dalších květin, které přečkaly zimní období schované před mrazem.

Související články
Související produkty