602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Příprava skleníku na zimu

Většina sklizně je už za námi a zima klepe na dveře. Máme tedy nejvyšší čas připravit skleník na další sezonu. Abychom se z bohaté úrody a zelenajícího se skleníku mohli těšit i v dalším roce, nestačí plody jen sklidit a ve skleníku uklidit. Když mu věnujeme také dostatek péče, budeme za ni v příštím roce odměněni.

V první řadě úklid

Jakmile ukončíme sklizeň, provedeme mechanický úklid skleníku. Zbavíme se zbytků rostlin, které můžeme nasekat a umístit na kompost. Dbát bychom ale měli na to, aby zbytky rostlin umisťované na kompost byly zdravé. Čímkoli napadené tam rozhodně nepatří a jejich zkompostování by se nám mohlo vymstít ve chvíli, kdy takový kompost použijeme do záhonu.

TIP: Pro další tipy na kompostování čtěte náš článek zde: Kompostování na podzim a v zimě

Naplánujme si plodiny tak, aby se půda neunavila.

Budeme-li na tom samém místě pěstovat delší dobu jednu a tu samou věc, dojde k vyčerpání půdy a z důvodu nedostatku živin také k oslabení obranyschopnosti pěstovaných plodin. Může se pak zvýšit výskyt škůdců a chorob. Pokud se nám podaří dostat až do takového stadia, nezbyde nám než vyměnit celou půdu za novou, a to je nejen fyzicky, ale i časově náročné a je tedy pochopitelné, že tomuto kroku bychom se chtěli pokud možnost vyhnout.
Před zimou proto vždy skleník zryjeme a přidáme hnůj, kompost a myslíme na to, abychom každoročně střídali plodiny. Do půdy se hodí zarýt i zeolit, který její výnosnost ještě více podpoří. Zeolit používáme v množství 1,5 – 2kg na m2.

TIP: Děláte vše správně a přesto máte potíže se slabšími rostlinami s nevelkou schopností obstát proti škůdcům a chorobám? Zvyšte jim obranyschopnost přírodním hnojivem na list Klinogrow a pomozte jim k plnému zdraví a zdárnému růstu.

Připravme se na sníh

V posledních letech ho sice tolik nebývá, je ale dobré s ním přesto počítat, aby nás sněhová nadílka nepřekvapila rovnou dvakrát. Nejen svou přítomností samotnou, ale po roztání ještě deformovaným skleníkem.
Zkontrolujeme proto konstrukci, zda na žádném místě nepovoluje a můžeme si pomoci i podepřením střechy. Pak už můžeme nechat skleník odpočívat až do další sezony.

Související články
Související produkty