725 508 959  | Prosíme, volejte pouze v této době: | Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Jak si užít kvetoucí růže i na podzim?

Růže patří mezi jedny z nejoblíbenějších zahradních květin. Není tedy divu, že se nachází téměř v každé zahradě a že dnes je k dispozici nespočet druhů a barev.
Ačkoli se jejich nároky mohou lišit podle toho, jak složitým šlechtěním který druh růže prošel (velmi šlechtěné druhy bývají z pravidla náročnější), základní požadavky mají podobné. Když jim navíc poskytneme správnou péči i stanoviště, nemusí jejich krása odejít s létem, kvést totiž mohou ještě dlouho do podzimu.

Výsadba a úprava záhonu

Přichází nejvhodnější část roku pro výsadbu růží. I těm stávajícím ale můžeme trochu přilepšit úpravou záhonu. V něm by měl být substrát, který dobře přijímá vodu, nesmí být těžký, hutný a jílovitý. K takovým podmínkám přispějeme přidáním zeolitu do záhonu. K dotaci stopových prvků a jako formu hnojiva můžeme použít také vermikulit. Obě zmíněné přísady umí udržet vodu, nedochází tedy k přemokření substrátu ani jeho náhlému vysychání. Hospodaření s vodou je v takovém záhonu lépe udržováno a rostliny pak bývají odolnější vůči houbovým chorobám.

Ke konci léta růže prostříháme

Střih je pro růže velmi důležitý, především v tomto období u hustější výsadby. Před sychravějším počasím, které s sebou podzim přináší, je potřeba růže lehce provzdušnit, aby po dešti lépe prosychaly a nedržela se tak mezi nimi vlhkost. Tu totiž mají opět rády houbové choroby, které mohou naše rostliny ohrozit. Prostříháním a odstraněním starších květů navíc přispějeme k nasazení nových květů. Růže tak neztratí svou letní krásu a budou zahradu zdobit i přes podzim.

Čtěte také podrobně 

Související produkty