602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Obohaťte substrát pro rostliny bez použití chemie

Vermikulit je přírodní přísada do substrátů, která plně nahradí běžně používané přísady jako perlit a další. Má široké uplatnění a hodí se i k ekologickému pěstování.

Krásné pokojové rostliny i rozkvetlá zahrada láká každého, kdo se rád věnuje pěstování. Ke konci února už se vůně substrátu nemůžeme dočkat a v některé dny už bychom se nejradši do té zahrady pustili. Ještě nám nějaký čas zbývá, ale připraveni můžeme být předem.
Zaměřit se můžeme třeba na Vermikulit, který, pokud jste o něm stále ještě neslyšeli, může ve vaší zahrádce zaujmout nenahraditelné místo.

Co je vermikulit?

Vermikulit je přísada do substrátů. Využijeme ho především v případě, kdy si substrát mícháme sami nebo jako drenážní vrstvu do květináčů. Jedná se o čistě přírodní materiál k provzdušnění půdy a zabránění tvorby plísně. Vermikulit zároveň zadržuje živiny a zabraňuje jejich vyplavování z půdy, dodává rostlinám potřebné minerály, jako vápník, draslík, hořčík, křemík a mangan a plně nahradí substrátové příměsi jako perlit i rašelinu nebo písek.

Hodí se pro velkou škálu rostlin.

Vermikulit můžeme použít nejen u běžných pokojovek, ale i u těch s více specifickými požadavky, jako u palem, masožravek i orchidejí.

Pro klíčení i skladování

Protože je plný důležitých stopových prvků a podporuje tím vývoj rostlin, hodí se vermikulit i samotný, s ničím nemíchaný, pro klíčení semínek. Podpoří totiž kořenový systém a díky tomu pak budeme mít o to silnější a zdravější sazenice. Složení vermikulitu navíc zabraňuje tvorbě plísní, takže zajistí i vhodné prostředí.
Malé sazeničky pak umisťujeme do zeminy smíchané s vermikulitem.
Schopnost zabraňovat bujení plísní a také zadržovat vláhu oceníme i při skladování hlíz nebo ovoce a zeleniny. Při skladování ve vermikulitu tedy naše úroda vydrží delší dobu v ideální kondici.

Související produkty