602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Jak používat zeolit?

Zeolit je přírodní hornina s unikátními vlastnostmi, které ji předurčují k širokému spektru využití. Díky své pórovité struktuře dokáže absorbovat nečistoty, pachy a toxiny, čímž přispívá k čistotě a zdraví v různých oblastech. Znáte vše o zeolitu a jak a kde jej používat? Vše vám povíme v tomto článku.

Na co se používá zeolit?

Filtrační médium: Zeolit je ideální pro filtraci vody v zahradních jezírkách, rybníčcích, akváriích a také bazénech. Dokáže z vody odstranit nečistoty, řasy, bakterie a taktéž těžké kovy, čímž zajišťuje její čistotu a podporuje tak zdraví vodních organismů.

Zlepšení půdy: Zeolit v zahradě a zemědělství zlepšuje kvalitu půdy. Snižuje kyselost, podporuje růst kořenů, provzdušňuje půdu a udržuje v ní vlhkost. Díky tomu se snižuje výskyt plísní a pěstované plodiny lépe prosperují.

Podestýlka: Zeolit se hodí jako podestýlka do kočičích toalet, terárií a klecí pro drobné ptactvo. Má výborné absorpční vlastnosti, takže pohlcuje pachy a vlhkost a udržuje tak prostředí zvířat čisté a hygienické.

Další využití: Zeolit se dále používá v průmyslu, stavebnictví, medicíně a dalších oblastech.

Jak vyčistit zeolit?

•Zeolit se po čase znečistí a je nutné ho vyčistit, aby si zachoval své vlastnosti. Čištění se provádí propláchnutím vodou.

• U filtračních médií v jezírkách a bazénech se při běžné údržbě zeolit proplachuje zpětným proudem vody.

• Zeolit je poté možné použít i následující sezonu, je ale nutné ho řádně vyčistit od nečistot a škodlivin, které za dobu svého působení pochytal. Regenerace zeolitu pro použití v další sezoně je možná pomocí 10 - 20% roztoku chloridu sodného – propláchnutá zeolitová filtrační náplň se ponechá zhruba 6 až 10 hodin (nejlépe přes noc) ponořená ve zmíněném roztoku a následně se promyje čistou vodou. Tato regenerace je možná pouze jedenkrát. Vzhledem k tomu, že se ze zeolitu uvolňují toxiny, které byly absorbovány, věnujte následnému proplachu pozornost. Vždy je možnost použitý zeolit dát do kompostu, či do záhonu a filtrační materiál pořídit nový.

• V případě podestýlky v kočičí toaletě se zeolit jednoduše vymění za nový.

Zeolit Ventura venkov

Nabízíme kvalitní zeolit těžený na Slovensku společností Zeocem, a. s. Náš zeolit je vhodný pro všechny výše uvedené účely, takže věříme, že jistě mezi nimi najdete i to své využití.

Zeolit: Kvalita a využití

Zeolit Ventura-venkov je synonymem pro kvalitu a široké spektrum využití v různých oblastech, což jsme si již představili výše v tomto článku. Od filtrace vody až po zlepšení půdy. Naše společnost se pyšní nabídkou kvalitního zeolitu, těženého na Slovensku společností Zeocem, a.s.

Co dělá náš zeolit tak výjimečným a proč by měl být vaší první volbou?

Přírodní kvalita: Zeolit od nás je čistý přírodní produkt. Bez umělých přísad či chemikálií, nabízí čistotu a spolehlivost ve vašich projektech.

Univerzální použití: Nejenže je náš zeolit ideální pro filtrační účely v zahradních jezírkách, akváriích a bazénech, ale také se osvědčuje jako zlepšení půdy v zahradách a zemědělství. Jeho schopnost absorbovat vodu a těžké kovy přispívá k zdravému růstu rostlin a zvířat.

Efektivní čištění: Čištění zeolitu od Ventura-venkov je snadné a efektivní. Propláchnutí vodou, ať už proudem vody zpět do filtru nebo jednoduchou výměnou v případě podestýlky, zajistí, že si zeolit zachová své absorpční schopnosti a zůstane plně funkční.

Podpora zdraví a čistoty: Bezpečnost a zdraví jsou pro nás prioritou. Použití našeho zeolitu vám poskytne čisté, zdravé prostředí pro vodu, rostliny a zvířata.

Spolehlivý zdroj: Společnost Zeocem, a.s., má dlouholetou tradici v těžbě a zpracování zeolitu. Díky naší spolehlivosti a kvalitě můžete mít jistotu, že naše produkty splní vaše očekávání.

Nabízíme širokou nabídku velikostí zrn, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám a aplikacím. Ať už potřebujete filtrační médium pro vaše jezírko nebo zlepšení půdy ve vaší zahradě, zeolit od nás, od Ventura venkov je pro vás správnou volbou.

Kvalita, spolehlivost a univerzální použití. To je to, co nabízíme s naším zeolitem. Buďte součástí ekologického a zdravého přístupu k vodě, půdě a životnímu prostředí. S naším zeolitem můžete mít jistotu, že vaše projekty budou úspěšné a udržitelné.