725 508 959 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

 

Doporučujeme:

logo biobobo

Chováte slepice? Bakterie ozdravují prostředí kurníků

Podzim je v plném proudu, hýří barvami a v některých lokalitách s sebou přináší i první přízemní mrazíky. Zima se začíná hlásit o slovo a připomíná nám, že tu bude co nevidět. Je proto nejvyšší čas zaměřit se na naše slepičky, aby i v zimním obdobím nepřestaly nést a hezky se jim u nás žilo.

Přechod z letního času na zimní pro slepice znamená mnoho změn, čeká je přepeření, aby lépe zvládly nižší teploty. Postupně také začíná ubývat čerstvé stravy ze zahrady, larev a hmyzu. Toto období je proto pro naše slípky náročnější, nejsou však jediné, které se musí změnám přizpůsobit. Lišky, kuny a další predátoři tímto obdobím prochází také a tak se může stát, že se jim našich slepic zachce o něco více než v předchozí části roku. Pokud je to tedy potřeba, neměli bychom váhat a pustit se do větších i drobných oprav kurníku tak, aby nedal šanci větším predátorům, ale ani drobotině, jako jsou myši a rejsci, kterým by přes zimu v kurníku bylo jistě velmi dobře a mohli by se tak lehko začít množit v našem okolí.

Ve chvíli, kdy máme vše zajištěno tak, aby se k drůbeži nedostali nezvaní hosté, je čas na velký podzimní úklid.
Ať už tedy slepice chováme ve venkovním výběhu a do kurníku zavíráme pouze na noc, nebo je přes zimu chováme ve vnitřních prostorách, čistota těchto prostor by pro nás měla hrát prim. Péči o prostředí v kurnících usnadní bakterie Jalka chlévy a králíkárny. Jejich aplikace je velmi snadná. Stačí je pouze smíchat s podestýlkou nebo z nich připravit aktivní biokulturu, kdy na 25m2 chovné plochy smícháme 50g přípravku ve 2l odstáté vody a necháme 15 minut aktivovat. Poté aplikujeme na podestýlku. Přípravu a aplikaci aktivní biokultury provádíme z pravidla jeden až dva dny po výměně podestýlky. Dávkování formou smíchání s podestýlkou v suchém stavu přímo při její výměně se hodí spíše pro menší prostory, kde zvládneme s množstvím podestýlky manipulovat ručně a smíchat dávku rovnoměrně se stelivem
Bakterie Jalka svým působením zbaví prostředí zápachu, ale zároveň ho i ozdravují a hygienizují.  Hodí se všude tam, kde hrozí náchylnost k respiračním problémům. Vrstvu steliva vysušuje a tím omezuje výskyt patogenů, plísní a dalších houbových chorob, čímž nepřehlédnutelně zkvalitní životní podmínky chovaných zvířat.

TIP: I pro venkovní výběh se mohou bakterie hodit, a to v případě, že řešíte podloží znehodnocené nepřízní počasí a větším množstvím drůbeže. Posypání takového dvorku zamezí možnému zápachu a zároveň také přispěje ke zdraví slepičích pařátů tím, že zapůsobí proti patogenům. Přípravek Jalka aplikujeme ideálně po dešti.

Co dalšího ještě u nás můžete pořídit pro slepičky?


Náš zeolit je velmi vhodný k použití jako grit. Ten je nesmírně důležitý pro správné fungování zažívání i kvalitu vajec. Možné je také smíchat ho s podestýlkou. Tam podpoří bakterie a ještě lépe zafunguje ke snižování emisí čpavku. Takto namíchaná podestýlka pak s drůbežími exkrementy vytváří výborné hnojivo, jelikož zeolit na sebe váže dusík.
Zeolit k těmto účelům u nás zakoupíte v 10kg i 25kg pytli.

Související články
Související produkty