602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.



   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Zápachu ze septiku možná pomáháte právě vy!

Nepříjemný zápach ze septiku či jímky je problém, který řeší domácnosti nejen ve starších domech a chalupách. Může přijít se změnou teplot a počasí, nebo jen tak, zdánlivě „z ničeho nic“. Jelikož se však nic takového neděje bez skutečné příčiny, pojďme se podívat na to, čím to je a jak tomu předejít. Možná přijdete na to, že ke vzniku problému jste nemalým přičiněním právě vy a vaše návyky v domácnosti, aniž byste to vůbec tušili.

Nezbytná údržba
Aby vše fungovalo tak, jak má, je nezbytnou součástí péče o septik jeho vyvážení. To je třeba provádět jednou až dvakrát do roka. Četnost vývozu závisí na vytíženosti septiku a jeho velikosti.

Kdy vzniká problém?

Septik, na rozdíl od domácí čistírny odpadních vod, která využívá elektrické energie, funguje mechanicky na biologické bázi. Uvnitř septiku se o správné fungování starají bakterie, které pracují na rozkladu jeho obsahu. Když je jich nedostatek a tím narušena jejich rovnováha, rozklad se zpomaluje a vznikají tak potíže se zápachem a krustami.

Jak se na problému podílíme my sami?

Často si to nemusíme ani uvědomovat. Ale i věci, které mnoho z nás dělá automaticky, aniž by se zamyslelo nad jejich důsledky, mohou mít neblahý vliv právě na stav bakteriální rovnováhy uvnitř septiků a jímek.

Zbytky od jídla nepatří do toalet! Přesto je to v mnoha domácnostech stále velmi častá praxe. Zatímco někde se tradují zkazky o potkanech v záchodových mísách, v domácnostech se septiky pomalu ale jistě dochází tímto zvykem k plnění jímek a septiků obsahem, který má tendenci hnít. I tímto tedy můžete přispět k problému, se kterým si pak nevíte rady.

Chlor je zkázou bakterií! Čisticí prostředky, které doma používáte, mají na stav septiku též značný vliv. Především, obsahují-li chlor, který působí bakteriím nemalé ztráty. V kombinaci se splachováním zbytků jídla je pak chlor už jen úspěšné odstartování blížících se potíží. Jeho působením totiž dojde k postupnému ubývání potřebných bakterií. Ty zbývající pak nestíhají dělat svoji práci a náplň v septiku tak zůstává déle než by měla, zapáchá a tvoří se krusty.

Co se vzniklým problémem?

Pokud vám již septik zlobí a line se z něj velmi nepříjemný odér, nelze doufat, že co bylo napácháno, nějak se samo napraví a je potřeba zakročit. Potřebujete znovu nastolit bakteriální rovnováhu a to jde nejjednodušeji nasazením nových bakterií. Využijte bakteriálních přípravků a znovu se nadechněte čerstvého vzduchu.

Náš přípravek Jenor už čeká, až bude moci přispěchat na pomoc právě vám!

Související články