602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Zeolit udrží čistotu v akváriu

O zeolitu už tu bylo řečeno mnoho. Není tedy žádný div, že se tento jedinečný minerál hodí i pro akvaristy. Výborný je pro potřeby zaběhnutí nového akvária, využití má ale vícero. Podívejme se dnes společně na to, jak tedy využít zeolit v akváriu.

Zakládáte akvárium?

Ať už jste úplný nováček nebo ostřílený akvarista, k záběhu nové nádrže vám zeolit poslouží v obou případech stejně. V této fázi je totiž velmi důležité nastolit biologickou rovnováhu a vytvořit vhodné prostředí pro ryby. Zeolit do sebe zvládne natáhnout škodlivé sloučeniny, které v takovém prostředí přirozeně nechceme. Po zhruba dvou měsících se zeolit dá regenerovat v solném roztoku tak, že ho na noc umístíme do vody se solí (100g soli na 1l vody) a po této kúře můžeme zeolit znovu použít.

V případě, že zeolit používáme pouze jako pomocníka při zaběhnutí akvária, není ani nutné dávat ho přímo do filtru. Je možné do akvária zavěsit síťky naplněné zeolitem. I takto odvede svou práci.

Rybky bylo potřeba přeléčit? Zeolit znovu nastolí rovnováhu v nádrži.

Může se stát, že i akvarijní ryby onemocní a je potřeba je přeléčit. Tato léčiva se aplikují do vody a obsahují látky, které z dlouhodobého hlediska pro vyvážený život v akváriu nejsou vhodné. Jakmile tedy zatočí se zdravotními komplikacemi, je vhodné je z vody co nejrychleji odbourat a to zařídí zase právě zeolit. Díky struktuře skládající se z dutin a kanálků do sebe vstřebá měď, těžké kovy i chemikálie a ryby poté budou dále žít v čistém a zdravém prostředí.

Použití zeolitu do akvarijního filtru i jako funkční dekorace.

• V každém akváriu ale tento minerál odvede velký kus práce. Jeho použití je vhodné jak ve sladkovodním, tak v akváriu se slanou vodou.
• Je možné ho použít v běžném akvarijním filtru, nepotřebuje žádnou speciální techniku.
• Kromě filtru ho lze umístit i na dno akvária, kde bude plnit roli funkční i dekorační.
• Vodu čistí mechanicky (zachycuje hrubé nečistoty) i chemicky (vstřebává škodlivé látky) a zajišťuje výměnu polutantů (amoniak) za ionty vápníku, magnezia a sodíku.
• V menší míře pomáhá i proti výskytu řas, jelikož filtruje i organické nečistoty, které mohou být spouštěčem růstu řas.

TIP: Nevíte si rady s neustále se vracející řasou v akváriu? Bakteriální přípravek Lakus Aqua sice uvádíme především v nabídce pro jezírka, jeho použití je ale možné i v akváriu. Při aplikaci 2,5g na 100l jednou za měsíc pomáhá úspěšně zamezit růstu řas.

Související produkty