602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Využijte bakterie při pěstování sazenic

Za okny je sněhová nadílka a mrazivý vzduch, každý pěstitel a zahrádkář ale ví, že některé druhy zeleniny na přívětivější podmínky nepočkají.
Jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejrozmanitějších druhů zeleniny je například paprika, jejíž čas se kvapem blíží. Ať už totiž milujeme sladké červené a šťavnaté kapie nebo pořádně pálivé chilli papričky nebo jakoukoli jinou odrůdu z nepřeberného množství, musíme se na ně připravit s předstihem.

Paprikám trvá klíčení a celkový růst až do doby zrání plodů celkem dlouho, a proto je vhodné vysévat semínka v domácích podmínkách nebo vyhřívaných sklenících již od února.

Zde nabízíme pár tipů pro skvělé výsledky:

  • Semena paprik před setím namočte zhruba na 6 hodin do vody. Nechat je namočené lze i přes noc a vysévat je následující den.
  • Papriky potřebují pro klíčení teplo, kolem 22°C, ideálně i více a dostatek světla. Umístěte je proto nejlépe na okenní parapet situovaný na východ nebo jih. Světelné podmínky zlepšíte tím, když je postavíte přímo za sklo, aby je nezastiňovala ani záclona.
  • Pro klíčení můžeme použít směs substrátu a vermikulitu, případně i jen vermikulit samotný. Dobře totiž drží vodu a udržuje semínka při vhodné vlhkosti, zároveň je zásobuje potřebnými stopovými prvky pro správný vývoj. Jeho lehká struktura zajišťuje proudění vzduchu ke kořenům, rostoucí sazeničky pak bývají silnější a schopnější. K naklíčení semen se může hodit malé 3l balení z naší nabídky.
  • Jakmile se rostlinkám vytvoří oba pravé listy, je čas přesadit je do samostatných květináčů nebo kelímků se zeminou. I zde můžeme jako příměs použít vermikulit. Podpořit jejich růst v této fázi můžeme přidáním bakterií, které ještě více podpoří kořenový systém. A jak víme, ten má zásadní vliv na celkový stav a obranyschopnost rostlinky a následnou úrodu. Schopnost bakterií hygienizovat substrát je zároveň přínosem proti bujení hub a plísní.
  • Na venkovní záhon sazenice umisťujeme až v druhé polovině května, kdy přejdou ranní mrazíky. I zde doporučujeme použít bakterie do záhonů, které budou i nadále podporovat kvalitu rostlin a pomohou zvýšit jejich výnosnost a odolnost.
  • A na závěr znovu připomínáme, že papriky mají velmi rády teplo. Není proto nutné se unáhlovat a sázet je na nekrytý záhon moc brzy. Z počátku i po skončení ranních mrazíků proto doporučujeme venkovní záhon překrýt folii nebo vytvořit jim dočasné stanoviště zakryté sklem.
Související produkty