602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Vodní prvek do malého prostoru

Líbí se vám jezírka a vodní rostliny v zahradě, ale nikde na své vlastní nemáte dostatek místa? Přesto si drobnou náhradu můžete vytvořit nejen na malé zahradě, ale i na terase. Dostatečné uspokojení přinese tato možnost pouze nadšencům do pěstování rostlin, protože pro chov živočichů se nehodí, přesto dovede udělat velkou parádu a to třeba i ve starší nádobě, pro kterou už bychom jinde neměli využití.

Vodní rostliny se dají pěstovat i na malém prostoru

Dáme-li průchod naší fantazii, dovedeme vytvořit vodní dekoraci s rostlinami i z věcí, co už nikde jinde neposlouží. Využít můžeme jak starší konve, sudy, kádě nebo mísy, tak samozřejmě i nádobu koupit přesně podle představ. Hlavním kritériem ovšem je, aby byl materiál vodotěsný, nikde netekl nebo do vody neuvolňoval nežádoucí látky.

Jak nádobu připravit?

Ve chvíli, kdy už máme vybráno, v čem budeme naše mini jezírko mít, můžeme se pustit do příprav. Vhodné je do nádoby umístit speciální koš na pěstování vodních rostlin a ten podložit například kouskem juty nebo jiného přírodního materiálu. Do takto vystlaného košíku nasypeme substrát pro pěstování vodních roslin a nahoru přidáme kamínky.
Aby nám vrchní vrstva působila i jinak než jen dekoračně, můžeme místo běžných kamínků nebo společně s nimi použít i zeolit, který se postará o přirozenou filtraci vody.

Tipy na rostliny

Osázení musíme vybírat s ohledem na velikost a hloubku nádoby, kterou jsme si vybrali. Měli bychom se zaměřit především na rostliny, které mají raději mělko. Skvěle se v takovém prostředí bude dařit například leknínu, ten ale také celkem rychle převezme nadvládu nad malou vodní plochou. I rozkvetlá nádoba plná leknínů však může být zrovna vaším záměrem, proto je to na uvážení každého.
Pokud naopak toužíte po kvetoucích rostlinách tyčících se nad vodní hladinou, zvolte iris, takzvaný bahenní kosatec, který společně s vodním hyacintem dovede vytvořit nádhernou záplavu barev.
Nejste-li však fanoušek přílišných barev a raději máte zelené drobnější rostliny, vysaďte babelku nebo voďanku žabí, která kvete na hladině decentně bílými kvítky.

Vhodné stanoviště

Ideální umístění pro vaše mini jezírko je prosluněný kout zahrady. Ve stínu se většině rostlin příliš dařit nebude. Odměnou za vaši práci vám pak nebudou pouze spokojené rostliny, ale obohatíte tak svou zahradu i o místo pro vodní hmyz, jako jsou například vážky.

TIP: Bakterie do jezírek Lakus aqua je možné proti řase použít i v případě této alternativy.

Související produkty