602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Vhodné sáčky k uchování svačiny - KOMPOSTUJ.CZ

Školní rok začíná a s ním přichází i denní připravování svačin, a to znamená velkou spotřebu svačinových sáčků. Dokonce i při pravidelném používání krabiček se občas přihodí, že je nějaký ten sáček potřeba. A po kterém je vhodnější sáhnout? Po klasickém, rozložitelném nebo kompostovatelném?

Sáček už jedině kompostovatelný.

Ani jedno totiž není to samé a rozhodně bychom neměli rozložitelné sáčky zaměňovat za kompostovatelné. Než si tedy vybereme rozložitelné sáčky s dobrým pocitem, že děláme něco pro životní prostředí, je potřeba zkontrolovat, zda jsou skutečně biodegradabilní – mají označení OK Compost. Jakékoli jiné „rozložitelné“ sáčky a tašky, které toto označení nemají jsou takzvaně oxodegradabilní. Jedná se o druh plastu, který se díky chemické reakci po čase rozpadne. Není nadále vidět, ale mikroskopické částečky plastů po něm zůstanou. Je vyroben z ropy stejně jako klasické sáčky a tašky.

Proč zvolit právě kompostovatelné sáčky KOMPOSTUJ.CZ?

Sáčky, pytlíky a tašky z naší nabídky mají označení OK Compost a jsou tedy vhodné pro kompostování a šetrné k životnímu prostředí. Deklarovaná rozložitelnost je do 90 dnů a jsou certifikované dle EN 13432.
Mají ale i další výhody.

- mají mechanické vlastnosti podobné běžně používaným sáčkům a igelitkám
- dají se opakovaně použít
- jsou vyrobeny v České republice
- jsou vhodné ke kompostování jak na domácím kompostu, kompostéru i k vytřídění do „hnědých“ popelnic
- dají se dlouhodobě skladovat
- vyrobené jsou z přírodních materiálů
- uchované potraviny v nich mohou dýchat, jelikož jsou paropropustné – obsah se v nich nezapaří
- vhodné k použití místo klasických pytlů do odpadkových košů