602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Tipy na ucpaný odpad

Dřez, sprchový kout, vana či umyvadlo špatně odtékají, občas odpad i zapáchá a problému se ne a ne zbavit? Pojďme na to společně a problému se konečně zbavme!

Prevence je základ

V otázce údržby odpadních systémů je velmi důležitá také prevence. Co se u nás do výlevky dostane, to následně může ovlivnit fungování odpadu. Nikdy do něj proto nelijeme zbytky olejů, tuků, ani nesplachujeme zbytky jídla. Takový obsah pak může uvnitř zůstat, hnít a způsobovat nepříjemný zápach i blokovat odtok vody. Každý dřez se proto vyplatí mít vybavený odtokovým sítkem, které větší nečistoty zachytí, a ty se pak nehromadí v odpadu.

Odpad už je ucpaný, neodtéká a line se z něj nepříjemný zápach. Jak tuto situaci vyřešit?

Vyzkoušejte následující tipy:

Stárá známá soda s octem

Jednoduchá možnost, kterou stojí za to vyzkoušet, než se vrhneme do pořizování přípravků. Sodu a ocet mívá každý doma, a tak se jedná o rychlé řešení.
Do odpadu nasypeme zhruba šálek jedlé sody a zalijeme octem. Směs necháme působit asi 20min a poté zalijeme horkou vodou – ta z odpadu spláchne zbytky usazenin.

Sůl s práškem do pečiva

Tato dvojice umí zastoupit tu předchozí, pokud ji zrovna nemáte po ruce. Funguje to v podstatě stejně, když hrnek soli nasypeme do odpadu, přidáme prášek do pečiva a necháme zhruba hodinu působit. Následně odpad pořádně prolijeme horkou vodou.

Mechanické čištění

Usazeniny můžeme zkusit dostat ven mechanicky – pořídit si můžeme například čisticí pružinky a kartáčky, které vytáhnou především nános vlasů. Uvolnit „špunt“ z usazenin pomůže zvon. Obě tyto metody jsou ale náročnější a nemají trvalé výsledky. Na tukové usazeniny ani jedna z pomůcek zcela nestačí a nemusí tak bezproblémovému odtékání pomoci úplně.

Enzymy pro odpadní systémy

Nepomohla ani jedna metoda a už rozmýšlíte o použití hydroxidu nebo jiné silnější chemie? Ekologické řešení ještě existuje – jsou jím enzymy!
Ty v prostředí odpadního systému aktivně fungují a osidlují ho, postupně vás dovedou zbavit i silnějších nánosů tuku a usazenin a zcela tak zprůchodnit i silně zacpané odpady. Svým působením odstraňují také zápach a při jejich pravidelném používání tak lze docílit plně průchodného odpadu bez použití chemie. Nemusíte se tak vůbec obávat o stav potrubí, které enzymy, na rozdíl od chemických přípravků, nijak nenarušují.
Na e-shopu u nás naleznete hned tři druhy přípravků pro odpady.

• Klasický enzymatický čistič Fitonela odpady, který se hodí pro běžné domácnosti, kde nedochází k přetěžování odpadních systémů. Základní Fitonelu využijeme nejlépe jako prevenci před usazováním nečistot a tuků a pro uvolnění lehce zanesených a zapáchajících výlevek.

• O něco účinnější, pro řešení již složitějších situací tam, kde odpad už neodtéká nebo silně zapáchá, je Fitonela odpady profi. Tu kromě již nastíněné situace v domácnosti, kdy je odpad zacpaný, doporučujeme využívat jako preventivní přípravek v provozovnách , kde jsou odpadní systémy více zatěžované – závodní jídelny, restaurace a další.

• Nejsilnější, extra posílené enzymy nabízí Fitonela odpady tuky, ta je vhodná na takové odpady, kde se vytvořila silná tuková krusta a pro použití v živočišných výrobách, kde je třeba přikládat péči o odpady větší důraz.

Související produkty