602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Šetrné a účinné čištění odpadů

Z odtoku v umyvadle se line nepříjemný zápach. Aby toho nebylo málo, vana špatně odtéká... Vy už jste vyzkoušeli snad vše. To, co vám doporučili známí, co na vás vyskočilo v reklamě, zkrátka vše, co je zaručeně účinné, ale ono to nepomáhá. Odtok zapáchá stále stejně a vana rychleji odtekla možná jen jednou a poté se vše vrátilo do starých kolejí?


Dočasné zlepšení mohou přinést snahy o ruční vyčištění. Zvonem nebo ručními čističi odpadů ve formě plastových kartáčků je možné se zbavit určitého množství nánosů vlasů nebo větších shluků ze zbytků potravin.
Tyto snahy ale nikdy nemohou dostát naprosté spokojenosti, jelikož kromě vlasů a větších částic, které se dají fyzicky dostat z odpadu ven, se uvnitř ukládají také tuky, z jídla v odtoku v kuchyni, z kosmetiky v tom koupelnovém, drobné částečky kůže a velké množství dalších mikroskopických zbytků, které postupně odpad zanáší a také způsobují nepříjemný zápach, který se ručně neodstraní nikdy, ani kdybyste se zvonem cvičili celé dny.

Velmi oblíbené a také rychle účinné je běžné chemické vyčištění. Mnohdy se ale nejedná o úplně levnou variantu, nemluvě o bezpečnosti a celkové vhodnosti použití takového řešení.
Pokud vás zajímá dopad takových čističů na prostředí kolem, není divu, že se jim snažíte vyhnout, jak to jen je možné. Další nevýhodou běžných čisticích přostředků je navíc možnost poničení potrubí, především u těch starších může působením dojít až k popraskání a z jedné nepříjemné situace je tak na světě další, ještě nepříjemnější...

Nechceme však věšet čerty na zeď, všichni víme, že použití běžného chemického čističe nerovná se katastrofu, přesto je dobré vědět, že takové prostředky nejsou zrovna šetrné. A to jak k potrubí, tak ani k životnímu prostředí, dokonce ani k vašemu zdraví a při jejich aplikaci je třeba opatrnosti.

Existují ale způsoby, které šetrné jsou. K potrubí, přírodě i k vám. Nejsou nijak nebezpečné, agresivní, ale přesto působí účinně a přesně tam, kde je jich potřeba.

Mezi nánosy špíny, vlasů, tuků a dalších usazenin se výborně vyznají enzymy. Takový enzymatický čistič do odpadu vám pomůže nejen v případě, kdy už je odpad ucpaný a neodtéká. Veškeré usazeniny postupně rozloží, zbaví se jich a usnadní tak odtékání vody, až při pravidelném používání uvolní potrubí zcela. Zmizí i zápach, který vznikl uhníváním veškerých nánosů.
Nápomocný bude ale i při prevenci, aby taková situace nenastala. Jelikož se není třeba bát vlivu enzymů na potrubí a jeho následný stav, doporučuje se přípravek používat pravidelně, jako součást běžné péče o domácnost, aby se stavu, kdy umyvadla přestanou odtékat a budou ošklivě zapáchat, úplně předešlo.