602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Připravme zahradu na zimu

Potom, co zahrada na podzim vydá své poslední plody a blížící se zima postupně ukrajuje z její krásy, vyžaduje po nás o to více práce než tomu bylo přes léto. V této části roku bychom ale měli naší zahradě věnovat zvýšenou pozornost a nic nezanedbat, protože co do ní vložíme nyní, to se nám vrátí v příští sezoně dvojnásob.

Příprava trávníku k zimnímu spánku

Většinu zahrádkářů nyní čeká jedna z méně oblíbených prací - hrabání listí, které se neustále hromadí. Na jedné straně skončíte a kde se původně začalo, dá se už hrabat znovu. Listí by se ani přesto nemělo nechávat na trávníku hromadit a skutečně shrabávat pravidelně, aby k trávníku správně proudil vzduch a nedošlo k převlhčení. Nechceme přece dát šanci plísním, kterým by se v takovém prostředí náramně dařilo.
Po sečení je také  vhodné travní porost ošetřit bakteriálním kondicionérem Oryska, který regeneruje a ozdravuje půdu a tím posílí pěstovaný trávník. Ten tak bude mít dostatek všeho potřebného pro přečkání zimy a na jaře nás tak nepřekvapí holými nebo plesnivými místy.

Kompost - důležitá součást zahrady

Místo v zahradě, které je pro nás velmi důležité a má mnoho využití je jistě kompost. Díky němu máme jak zpracovat organický odpad ze zahrady i kuchyně, a zároveň, pokud o něj pečujeme správně, není třeba později kupovat drahé substráty a hnojiva, jelikož máme vše přímo z vlastní zahrady.

Po celý rok na kompost odklízíme nejen posečenou trávu, ale i zbytky z ovoce a zeleniny z kuchyně, později můžeme bez obav přidat i shrabané listí a vychladlý dřevěný popel. 
Že kompostujeme správně poznáme, že zhruba po roce zrání máme z kompostu suchou kyprou zeminu. Tento proces můžeme podpořit přidáním bakterií Cita , určených speciálně pro komposty.