602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Příprava rostlin a keřů v lednu

Už se možná také nemůžete dočkat rozkvetlých záhonů a jaro se zdá ještě daleko. I v lednu se ale už můžeme pomalu připravovat a přičinit se tak na bohatě rozkvetlé zahrádce.

  • V první řadě můžeme prohlédnout okrasné keře, především šeříky a komule, takzvané motýlí keře. Je totiž vhodné období k tomu, zkrátit jejich výhony, které do jara ještě stihnou obrazit a potěší nás pak bohatějším kvetením.
  • Zimujeme-li muškáty, je čas přenést je na světlé místo a nekompromisně seříznout zhruba na polovinu. Takto nám hezky zhoustnou a na světle bohatě porostou, zatímco v chladu a temnu by se nám vytahovaly do výšky a přišly o mnoho půvabu.
  • Je také vhodná chvíle pro všechny nadšence do petunií a begonií. Pokud tedy patříte mezi zvědavce, kteří by si chtěli vyzkoušet vypěstovat je ze semínek namísto každoročního kupování v zahradních centrech, je nejvyšší čas se do toho pustit. Jejich růst trvá dlouho, proto je potřeba začít s výsevem už takto brzy, abychom v sezoně měli bohatě narostlé silné rostliny.

TIP: Pro posílení loňských rostlin přesouvaných ze zimoviště i pro právě pěstované semenáčky a klíčení semínek doporučujeme využít bakterií, které růst rostlin podpoří. Přes zimu odpočívající muškáty do jara dostatečně nabudí a probere k životu minerální hnojivo klinogrow, které vám rozhodně pomůže při cestě za nejbohatšími truhlíky v ulici. Semínka a drobné sazeničky trochu popoženou a posílí bakterie Oluska. Ty totiž podpoří růst kořenového systému, posílí imunitu rostlin a ty se pak budou mít čile k světu.

Související produkty