602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Pomozte rostlinám hospodařit s vláhou

Občas všichni zahrádkáři čekají na déšť, který se ne a ne ukázat. Zásoba dešťové vody v nádržích se tenčí, ale počasí má svou hlavu. Následně pak přijde čas, kdy je toho zase moc. Aby takové extrémy rostliny zvládaly o něco lépe, můžeme jim společně pomoci.

Pro období delšího sucha potřebují rostliny v substrátu funkční vrstvu, která bude fungovat jako zásobník vody. Když pak přijde vody větší množství, je však dobré, aby její přebytek byl řádně odveden od kořenového balu a nedocházelo k hnití.
Přesně tuto komplikovanou práci dovede odvést vermikulit. Přísada do substrátů, která kromě schopnosti zadržovat vodu funguje i jako zásobník hnojiv a dodává do půdy minerály a stopové prvky jako hořčík, vápník, mangan, měď a křemík. Jeho dotací se podaří půdu i provzdušnit, hodí se tedy všude tam, kde zápasíme s těžší a hůře propustnou půdou.

Podobně záslužnou práci zajistí také zeolit, který stejně jako předchozí přísadu do substrátů můžeme použít jak u venkovních, tak pokojových rostlin, užitkových i okrasných. Jeho přidanou hodnotou je schopnost snížit kyselost půdy i spotřebu vody. Zvládne totiž udržet vláhu, ale zároveň zařídit, aby nedošlo k přemokření pěstovaných plodin. Ty díky zeolitu budou mít dostatek vláhy i v horších časech, protože ji budou čerpat postupně. Nám to ve výsledku ušetří práci, jelikož nebude nutné zalévat tak často.
Také zeolit obohacuje půdu o stopové prvky a je schopen zajistit rychlejší dozrávání pěstovaných plodin o 10 – 30%.

Pokud zeolit nebo vermikulit zkombinujete s bakteriálním přípravkem pro záhony zakoupením zvýhodněného setu vermikulitu a bakterií Oluska, případně zeolitu a bakterií, zajistíte rostlinám prvotřídní péči, za kterou se vám bohatě odmění.