602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Podzimní péče o trávník

Aby trávník zdobil naši zahradu krásně sytou zelenou a rostl hustě bez holých míst, měli bychom mu věnovat dostatek péče právě teď na podzim. Právě nyní po četných srážkách, které mají na nějakou dobu ustat a přicházející podzim s sebou přinese slunečnější dny, je pravý čas na to, se do trávníku pořádně opřít.

Úklid a sečení:
Prvním krokem by mělo být pečlivé shrabání listí, spadaných plodů z ovocných stromů a větviček. Jejich nános by neměl na trávníku ležet příliš dlouho, jelikož taková vrstva zamezuje proudění vzduchu a vytváří tak vhodné prostředí pro plísně a houbové choroby.
Ani shrabané kupky nenecháváme volně ležet na zahradě, byť by mohly poskytnout přírodní úkryt pro živočichy na zimní období. Tuto myšlenku můžeme s péčí o trávník skloubit a materiál přemístit do koutu zahrady, kde neohrozí vitalitu travní plochy nebo na kompost, který, je-li volně ložený, přes zimu často funguje jako ubytovna velkému množství života.
Sečení v podzimním období je vhodné ještě párkrát provést, výšku porostu ale necháváme vyšší a nesečeme příliš na krátko. Ponechání vysoké trávy jejímu zdraví také příliš neprospěje, jelikož ve vysokém porostu se drží větší množství vlhkosti a to opět nahrává vzniku plísně. Proto nastavíme výšku sečeného porostu zhruba kolem 4 cm.

Oživení travní mikroflóry:
Od září až do konce října je vhodné období na ošetření trávníku. V období po dešti, kdy je plocha dobře provlhčená aplikujeme kondicionér Oryska, který nejen zkvalitňuje půdu, na které je trávník pěstován, ale také snižuje nutnost přihnojování. Oryska totiž umí účinně rozkládat organická hnojiva a zvýšit tak jejich účinnost. V kombinaci s Oryskou proto využijete mnohem menší množství hnojiv. I malé množství ale bude mít maximální účinek právě díky působení mikroorganismů.
Ačkoli ale přípravek Oryska nepatří mezi hnojiva, je možné v případě jeho použití hnojení trávníku vynechat úplně a na přelomu října a listopadu travní plochu už jen zavápnit. Náš kondicionér se postará o vitalitu trávníku, kvalitu půdy, na které je pěstován a posílí i jeho imunitu, tudíž nebude tak náchylný například na velmi známou plíseň sněžnou, která po zimě sužuje velké množství zahrádkářů.

Oryska – kondicionér pro trávníky
Aplikace: 50g na 25m2ošetřované plochy. Ošetření kondicionérem provádíme 2x až 3x za sezónu, po seseknutí, ať už klasicky nebo za použití mulčovacího nástavce. Ošetření provádíme vždy, když je trávník tzn. po dešti nebo po zálivce Kondicionérem trávník zaprášíme nebo zalijeme připravenou aktivní biokulturou z kondicionéru pomocí plastové konve bez kropítka v pruzích vzdálených od sebe cca 5 m.

Příprava aktivní biokultury: dané množství přípravku SEKOL® Oryska kondicionér rozmícháme v optimálním množství (5-10 L) odstáté vody, za občasného promíchávání necháme aktivovat 15-20 minut (ne déle).

• PŘÍPRAVEK NA PŘÍRODNÍ BÁZI
• NENÍ TOXICKÝ
• NIJAK NEŠKODÍ ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ, ČLOVĚKU ANI ZVÍŘETI

Související produkty