725 508 959 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

 

Doporučujeme:

logo biobobo

Osvěžovače vzduchu a svíčky v domácnosti

Druhá polovina roku, a především předvánoční čas, se pro mnohé z nás pojí s potřebou zařídit si po čas dlouhých večerů doma útulno.
K tomu nám často pomáhají svíčky různých druhů a vůní, vonné tyčinky, případně i osvěžovače vzduchu.

Že si tím nevědomky můžeme i ubližovat, se sem tam někde objeví, ale velká pozornost tomu v zásadě věnovaná není.
My si ale myslíme, že by si právě svíčky a bytové vůně naši pozornost rozhodně zasloužily. Především pak v části roku, kdy z daleka nevětráme tak často jako třeba v letních měsících a nevhodné látky jsou tak s námi v bytě o to déle.

Bolest hlavy, alergie a ropa na konferenčním stole.

Běžně dostupné svíčky jsou vyráběny z parafínu. Ve slušivém kalíšku nebo malované skleničce tak pravidelně pálíme destilát ropy nebo uhelného dehtu. Takto napřímo to zrovna útulně a příjemně nezní, přesto si velké množství z nás přesně takový výrobek v obývacím pokoji zapálí ve jménu předvánoční pohody.
Že se zatím bavíme o neparfémovaných svíčkách, zřejmě není žádným překvapením. Ještě divočejší koktejl totiž získáme použitím parfémované svíčky, vonného vosku nebo třeba vůní ve spreji.
Zde přichází na řadu celkem velké riziko projevu alergií, pálení v nose nebo bolesti hlavy. Není se však čemu divit, téměř každý výrobce o této skutečnosti informuje hned za informacemi o složení.

Vhodné alternativy

V našem vlastním zájmu se nám proto vyplatí číst složení a informace na obalu. Vybírat bychom si pak měli pokud možno co nejčistší produkty s přírodními přísadami, které vám sice, jak by někdo mohl správně namítat, od alergie nepomohou, je však mnohem jednodušší se u takových výrobků vyhnout pro vás problematickým složkám.

Jak si tedy zútulnit a provonět domácnost s co nejmenším rizikem? 
 
Čistá příroda v první řadě – Mnoho věcí, které máme přímo po ruce, mají příjemnou vůni a doma zvládnou plnit estetickou funkci. Borovicové větvičky můžete nosit domů z procházek pravidelně čerstvé, případně si nasušit pomerančovou kůru.

Svíčky a vosky s čistým složením – V dnešní době už není žádný problém sehnat svíčky z různých druhů vosků. Na výběr dnes už máme nejen včelí, ale také třeba i sojový, kokosový, dokonce i mandlový vosk a jiné. Potěší nás jistě i doba hoření, která je v porovnání s parafínem klidně i dvakrát delší a navíc se po tuto dobu do prostoru neuvolňují žádné nežádoucí látky.
Pro navození příjemného prostředí by měla postačit čistá, neparfémovaná svíčka, pokud si přesto potrpíme na vůně, je na místě vyhledat takové svíčky, které jsou navoněné přírodními silicemi.

Bezpečné osvěžovače vzduchu – Hodně rozšířené jsou i vůně ve sprejích a difuzéry, které sice mohou mít přesně namíchanou vánoční vůni, které zkrátka nejde odolat, často ale obsahují chemický koktejl, který může být problematický především pro děti, astmatiky a domácí zvířata. I zde proto doporučujeme vybírat pokud možno přírodní a jemnější produkty, které je vhodné používat střídmě a s rozumem.

TIP: Pro voňavou domácnost vám z našeho e-shopu můžeme nabídnout pohlcovač pachu. Použití je vhodné téměř kdekoli, kde je potřeba zbavit se nepříjemného pachu. V kuchyni, koupelně, v prostorách, kde chováte zvířata, i jen tak pro příjemnější prostředí v obývacím pokoji. Pohlcovač pachů Filona odour nabízíme ve dvou provedeních – s levandulovou a s rozmarýnovou vůní.