602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 21. 6. 2024 ZAVŘENO. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Kompletní péče o jezírko - Lakus bioaktivátor, Lakus oxy, Lakus aqua a zeolit

Chcete s našimi produkty začít včas a správně, ale nejste si jisti, který z produktů použít jako první a kdy? Pusťte se s námi do péče o jezírko ještě než řasa začne pořádně růst a získejte tak nad ní náskok.

Sezona jezírek se blíží a při vhodném počasí bez výrazných mrazů je první ošetření vhodné v průběhu března.

  • Začneme aplikací přípravku Lakus bioaktivátor, do vody, která má zatím stále pod 10°C. V tento moment se začíná už tvořit řasa, ačkoli to většina z nás úplně nepostřehne a začíná ji řešit až mnohem později.
    Enzymatickým přípravkem Lakus bioaktivátor uspíšíme čisticí proces v jezírku, který se tak nastartuje dříve, jeho aplikací zároveň změníme průsvitnost vody, prostupnost slunečního světla hladinou nebude tak velká, což zapříčiní, že řasa tak nebude mít tolik prostoru k růstu.
  • Druhá v pořadí je dotace kyslíku prostřednictvím  Lakus oxy. Ten do jezírka patří až ve chvíli, kdy se teplota vody pohybuje od 10°C výše, čím teplejší je voda, tím lepší má učinnost. V jezírku se v tuto chvíli může nacházet již viditelná řasa a sediment, s čímž si právě aktivní kyslík umí skvěle poradit. Aplikaci je v případě potřeby možné po týdnu opakovat. Lze ho také použít jako první v řadě, a to v momentě, kdy řešíme již rozvleklé potíže v jezírku s řasou v průběhu léta.
  • Třetí krok v kompletní péči o jezírko zajistí Lakus bioaktivátor a bakteriální přípravek Lakus aqua, obojí aplikujeme v jeden den, 2-3 dny po předchozí aplikaci aktivního kyslíku. Bioaktivátor, který jsme použili už na samotném začátku, znovu podpoří čisticí proces a zároveň i funkčnost bakterií v přípravku Lakus aqua. Právě bakterie jsou stěžejní v péči o umělý vodní biotop, redukci řasy a udržení přirozené rovnováhy.
    Aplikaci obou přípravků – lakus bioaktivátor a lakus aqua – opakujeme v měsíčním intervalu dle dávkování uvedeného na obalu. V horkých letních dnech doporučujeme rozdělit dávku přípravku Lakus aqua na dvě poloviny a aplikovat po čtrnácti dnech.

Pro ještě lepší výsledky doporučujeme používat jako filtrační medium zeolit. Ten podpoří čisticí proces svou strukturou, která poskytuje útočiště potřebným nitrifikačním bakteriím. Zeolit je možné použít jako náplň do filtračních vaků nebo k vysypání různých částí jezírka, případně ho využít oběma způsoby.

Pamatujme ale, že každé jezírko je jiné a tím i péče o něj. Proměnných zasahujících do kvality vody je mnoho. Ovlivňuje ji jak velikost jezírka, teplota vody a počasí, tak funkčnost filtrace, UV lampy, množství ryb, osázení a zastínění vodní plochy a další. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, je kromě pečlivé aplikace přípravků podporujících rovnováhu vodního biotopu, zajistit také úměrné krmení ryb a také jejich přiměřenou populaci k velikosti jezírka. Dbáme také na to, aby v jezírku byl dostatek živých rostlin a zajišťovaly tak zastínění hladiny.

Podrobnější informace o aplikaci jednotlivých přípravků naleznete v detailu produktu i na jednotlivých baleních. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit, základní informace k produktům jsou ale dostupné na našem webu, včetně dalších textů na téma jezírka a rybníky

Související produkty