602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Kočkolit, ptačí písky i akvarijní filtrace

Kdo ještě nezaregistroval existenci zeolitu, ten zřejmě zatím nepřišel na to, jak všestranný pomocník pro chovatele právě zeolit může být. V naší nabídce si na své přijdou chovatelé koček, ptáků i akvaristé a majitelé jezírek.

• Do kočičí bedýnky – zeolit jako kočkolit

Klasický zeolit kombinujeme s bentonitem a nabízíme v 9kg a 12kg pytlích. Jedná se o skvělou variantu klasického těženého, hrudkujícího steliva. Výhodou oproti čistě bentonitové podestýlce je to, že zeolit lépe váže pachy a je tak o poznání účinnější než čistý bentonit. V kombinaci s bakteriemi do kočkolitu – Jalka kočky – je pak možné vytvořit kombinaci k nezaplacení. Dobu celkové údržby kočičí toalety tak lze prodloužit až na několik týdnů bez šíření nepříjemných pachů.


Jak funguje přípravek jalka kočky bakterie jsou vhodné nejen do našeho steliva, ale do všech dostupných, tedy i silikátového, dřevěného a dalších. Speciálně vyvinuté nepatogenní půdní bakterie se aktivují při setkání s vlhkostí – tedy přesně v momentě, kdy se kočička vydá toaletu použít. Následně se v prostředí bedýnky dále množí a omezují čpavkový zápach, který bývá v kočičích toaletách nejvíce nepříjemný a těžko odstranitelný. Bakterie nenahrazují každodenní hygienu kočičích prostor – je tedy nutné tuhé exkrementy a hrudky pravidelně vybírat, případně kočkolit občas dosypat. Takto ošetřovanou kočičí toaletu dovedou udržet hygienicky čistou a bez zápachu až šest týdnů.

• Doplnění minerálů pro ptactvo i drůbež

Zeolit přijde vhod i chovatelům exotického ptactva, tak i drůbeže. Ve frakci 0,5 – 1mm jej lze využít jako grit a doplnit tak do krmné dávky stopové prvky minerálů, které jsou pro zdraví velmi důležité.

Pro více informací čtěte již dříve zveřejněný text věnovaný ptactvu a zeolitu: vápenný grit s křemíkem 

Zeolit účinně čistí vodu v akváriích i jezírku

Akvaristé i majitelé jezírek zeolit jistě už znají. Oplývá totiž bezkonkurenční schopností čistit vodu a používá se tak velmi hojně jako filtrační médium. Nasypat jej lze přímo do filtrace nebo o něco větší frakci použít pro filtrační i dekorační účely přímo v akváriu či jezírku.

O zeolitu a jeho schopnostech jsme také v minulosti již psali zde: Zeolit, pomocník s širokým uplatněním