602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Jednoduchý krok k hezčímu trávníku

S jarem přichází i více času stráveného na zahradách. Je tak mnohem jednodušší si všimnout, že trávník nevypadá úplně tak, jak bychom chtěli a můžeme podlehnout dojmu, že na nápravu už je pozdě. Není to ale vůbec pravda - napravte s námi vitalitu a vzhled vašeho trávníku a jeho nejběžnější neduhy.

• Plocha trávníku není celistvá, místy tráva úplně chybí. Na ploše vystupují neestetické drny.

Takový trávník bude potřebovat víc našich fyzických sil, jelikož jej bude nutné vyrovnat a dosít. Nachází-li se totiž v zahradě zcela holá místa, která by měla být zatravněná, plocha je hrbolatá a nepůsobí hezky, potřebuje v první řadě dosypat zeminu a doplnit osivo. Ošklivé drny doporučujeme přerýt a substrát smíchat se zeolitem, který růstu nového trávníku jedině prospěje.

• Trávník zahlušuje plevel a mechy, objevuje se trávníková plíseň.

Plevele, který v trávníku nechcete jste se už pokoušeli zbavit ručně vypichováním, ale nedaří se. Už přemýšlíte o chemickém postřiku? Zkuste ještě na moment zabrzdit, přírodní řešení totiž existuje. Nezničí plevel jako lusknutím prstu, jak by to dokázala chemie, ale rozhodně přispěje zdraví vaší půdy a nebudete se tak muset obávat o bezpečnost dětí ani zvířat.

Bakterie Oryska představují kondicionér pro trávníky, který při pravidelném ošetření travní plochy zajistí vitalitu a obranyschopnost proti růstu plevelů a hub. Pomůže vám tak efektivně ke krásné rovnoměrné zatravněné ploše bez holých míst.

• Trávník nemá plnou zelenou barvu a pomalu roste.

Zdravý a vitální trávník přes léto roste tak, že potřebuje posekat asi jednou týdně. Pokud roste pomaleji a působí vysušeným dojmem, je nutné ho povzbudit. I v tomto případě se hodí travní kondicionér Oryska. Zregeneruje vrchní vrstvu půdy, na které trávník roste. Ten pak bude lépe zpracovávat organickou hmotu a zdravěji růst, aniž by bylo nutné jej přihnojovat.

Ventura-venkov  vám pomůže dosáhnout krásného trávníku přírodní cestou!

Ať už máte s dokonalostí travní plochy větší zmíněné potíže, nebo jen drobné nedostatky, které vás nutí přemýšlet, že to stále není ono, přípravky Sekol jsou tu v obou případech pro vás, aby zařídily zahradu vašich snů. Vyzkoušejte je a uvidíte, že to jde i bez chemie.

Související produkty