602 582 224 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

Doporučujeme:

logo biobobo

Co je to vermikulit a jak jej používat?

Vermikulit je hydroizolační, tepelně izolační a zvukově izolační materiál, který se vyrábí z expandované slídy - minerálu, který se po zahřátí na vysokou teplotu rozpíná a vytváří lehký a porézní materiál s mnoha užitečnými vlastnostmi.

Vlastnosti vermikulitu:

• Vermikulit má nízkou hustotu, cca 80-120 kg/m3, a proto je ideální pro použití v aplikacích, kde je důležitá nízká hmotnost.

• Má vynikající tepelně izolační vlastnosti.

• Jde o skvělý zvukový izolant, který dokáže tlumit hluk a vibrace.

• Vermikulit je nehořlavý a odolává vysokým teplotám až do 1200 °C.

• Je odolný proti plísním a hnilobě.

• Je netoxický a bezpečný pro použití v domácnosti i v průmyslu.

Na co se využívá vermikulit?

Typické využití vermikulitu je tepelná izolace v podkroví, stěnách, stropech a podlahách, kde slouží zároveň jako zvuková izolace. Pokud stavíte krb, určitě využijete také žáruvzdorné a protipožární vermikulitové desky, používané k izolaci kamen, krbů či komínů. To ovšem zdaleka není vše. nachází široké uplatnění také v zemědělství. Má totiž vynikající schopnost absorbovat vodu i živiny a postupně je uvolňovat k rostlinným kořenům. Tím zajišťuje lepší hospodaření s hnojivy a snižuje náklady na spotřebu vody. Díky svým unikátním vlastnostem dokáže zlepšit kvalitu půdy, podpořit růst rostlin a celkovou produkci. Vermikulit navíc přirozeným způsobem brání vzniku plísní a hniloby v půdě, což chrání kořeny rostlin před chorobami.

Jak připravit vermikulit pro pěstování rostlin?

Vermikulit před použitím navlhčete. Můžete ho namočit do vody na 30 minut nebo ho pokropit vodou z rozprašovače. Poté jej promíchejte s půdou, aby se zlepšila drenáž a provzdušnění. Můžete jej také použít jako mulč k udržení vlhkosti a potlačení růstu plevele. Množství vermikulitu, které je třeba přidat do půdy, závisí na typu půdy, druhu pěstovaných rostlin a požadovaných vlastnostech substrátu. Obecně platí pravidlo, že se přidává 10-30 % objemu substrátu.

Ventura Venkov: Široký sortiment biotechnologií pro zemědělství

V e-shopu , který se specializuje na poskytování komplexního sortimentu biotechnologií pro zemědělství, naleznete rozsáhlý , společně s hnojivy a aktivátory půdy. Stačí si jen objednat a těšit se na výsledky, které vám biotechnologie z Ventura Venkov přinesou.