725 508 959 | Prosíme, volejte pouze v této době: | Pá 8:00 - 12:00 hod. Osobní odběr pouze po předchozí tel. domluvě. 

Potřebujete poradit?
Můžete zavolat nebo nám napsat.

+420 602 582 224

 auto
Rozesíláme po ČR a na Slovensko.
Při objednání na Slovensko je nutné vyčkat na přijetí faktury s přepočítanou částkou a nehradit objednávku podle potvrzovacího e-mailu.   balíček

Info o dopravě,
osobním převzetí a platbách 

.

 

Doporučujeme:

logo biobobo

Aktuálně: naše produkty pro jezírka

Nejčastější dotazy poslední doby obsahují především starostlivost o jezírka, ve kterých se objevila řasa. Ptáte se, které z našich produktů v takovém případě použít a zda neublíží živočichům ve vodě.

Pokud s aplikací přípravků začínáte až nyní, ve chvíli, kdy se objevila nebo už přemnožila řasa, je potřeba pustit se do toho úplně od základu a použít kombinaci všech našich přípravků, které v nabídce máme.

Lakus oxy
Aktivní kyslík používáme jako první v řadě. Při standardní údržbě jezírka ho aplikujeme zpravidla na začátku a na konci sezony. Při jarní přípravě jezírka a při jeho zazimování. Spálí totiž bující i už rozmnoženou řasu a pomůže i při mechanickém čištění jezírka. Vyplaví ze dna spadané nečistoty a ty pak pouze vybereme síťkou. Při jeho aplikaci je potřeba po čas jedné hodiny vypnout oběh vody v jezírku.
Dotace aktivního kyslíku se také hodí i v případě, kdy potřebujeme okysličit dno jezírka nebo dojde k celkovému úbytku kyslíku ve vodě. Přípravek lakus oxy neaplikujeme, když prší, snižuje se tím jeho účinnost.

V případě napuštění nového jezírka, kdy nejsou zaběhnuté filtry, Lakus oxy vynecháme

Lakus bioaktivátor

Druhý na řadě je enzymatický přípravek na bázi huminových látek - lakus bioaktivátor, který nastartuje čisticí biologické procesy v jezírku. Hodí se ho použít dva dny po aplikaci přípravku Lakus oxy, po jehož aplikaci máme jezírko zbavené nečistot a narušila se struktura množících se řas. Používáme ho v okrasných i koupacích jezírcích. Účinkuje okamžitě, proto nemusíme dlouho čekat na jeho aktivování a můžeme se přesunout k aplikaci třetího přípravku z řady pečující o jezírko.

Lakus aqua

Po aplikaci bioaktivátoru, který funguje jako akcelerátor pro mikroorganismy, použijeme bakteriální přípravek Lakus aqua. Bakterie pomáhají zpracovávat živiny ve vodě tak, aby byly dostupnější pro vyšší rostliny a nepodporoval se tak růst řas. Kromě zamezení bujení vodního květu a řasy tak působí i k nastolení celkové rovnováhy ve vodním biotopu, odbourání čpavku a omezení fekálních bakterií, tak i stabilizaci pH k neutrální hodnotě. Jak bioaktivátor, tak lakus aqua aplikujeme po celou sezonu podle uvedených instrukcí na obalu.

Při první aplikaci bakterií Lakus aqua je nutné na 24h vypnout UV lampu, při dalších aplikacích už vypnutí nutné není.

Všechny naše produkty pro jezírka jsou při uvedeném dávkování bezpečné pro životní prostředí i živočichy.
V případě použití chemických přípravků se narušuje činnost mikroorganismů.

Související produkty